trainer

trainer

ผู้เยี่ยมชม

trainer@hotmail.com

  Tiny House Nedir ? Nereden gelir ? (148 อ่าน)

26 ม.ค. 2565 16:47

Günümüzde, ev fiyatlarının ve inşaat maliyetlerinin yüksek rakamlara ulaşması ile Tiny House (küçük ev) akımı, ev sahibi olmak isteyenlere yeni bir umut kapısı oluyor. Ataerkil aileden, çekirdek aile yapısına geçiş sırasında bu akım, aslında ev sahibi olmak isteyenlere daha uygun maliyetle fırsat sağlıyor.

Minimal yaşam anlayışını benimseyen kişilerin başlattığı bu akımın bir sektöre dönüşmüş olması, tiny yaşam için fırsatlar sunarken, modüler ev fiyatlarının yükselişini hepimiz gözlemlemekteyiz.

Tiny House, kısaca “mikro ev” olarak nitelendirdiğimiz küçük evlerde yaşama akımıdır. 100 metrekare ve üzeri evlerde yaşamak yerine ortalama 10-50 metrekare arası yapılarda hayatlarını idame etme eylemidir. Bu akım küçük evlerde yaşamla birlikte daha az masraf, çevreye minimum zarar, geri dönüştürülebilir-sürdürülebilir, kendi kendine yetebilir bir yaşam kavramını benimsemektedir.

1970’li yıllardan itibaren düşünce olarak temeli atılan tiny house akımının popülerleşmesi, Sarah Susanka’nın 1998’ yayınladığı ve 2008’de güncellenen “The not so big house – O kadar büyük olmayan ev” kitabı olarak kabul ediliyor. Bu kitabın ardından 2008-2012 yılları arasında ABD’de büyük rağbet görüyor. Daha sonra bütün dünyaya yayılıyor.

Kaynak; https://www.trainertinyhouse.com

trainer

trainer

ผู้เยี่ยมชม

trainer@hotmail.com

ตอบกระทู้
CAPTCHA Image
กรุณากรอกตัวเลขผลลัพธ์จากด้านบน
Powered by MakeWebEasy.com
เว็บไซต์นี้มีการใช้งานคุกกี้ เพื่อเพิ่มประสิทธิภาพและประสบการณ์ที่ดีในการใช้งานเว็บไซต์ของท่าน ท่านสามารถอ่านรายละเอียดเพิ่มเติมได้ที่ นโยบายความเป็นส่วนตัว  และ  นโยบายคุกกี้